Добредојдовте во Xi'an Aogu Biotech Co., Ltd.

банер

Амино киселина, серија на витамини

 • Л-хистидин монохидрохлорид монохидрат

  Л-хистидин монохидрохлорид монохидрат

  Опис на производот Caigua или Cyclanthera pedata: е јужноамериканско растение кое потекнува од Перу и Боливија.Каигуа денес расте и во Централна Америка, но можно е да се најде и во Индија и Непал.Припаѓа на семејството на тиквички и дава плод, поточно зеленчук, кој изгледа како мала издолжена тиква, зелена по боја, со малку семки.Од ова овошје се добиваат некои природни лекови кои се корисни за здравјето на мозокот, на кардиоваскуларниот систем...
 • Амино киселински прав Л-Аланин од класа на храна

  Амино киселински прав Л-Аланин од класа на храна

  Опис на производот Caigua или Cyclanthera pedata: е јужноамериканско растение кое потекнува од Перу и Боливија.Каигуа денес расте и во Централна Америка, но можно е да се најде и во Индија и Непал.Припаѓа на семејството на тиквички и дава плод, поточно зеленчук, кој изгледа како мала издолжена тиква, зелена по боја, со малку семки.Од ова овошје се добиваат некои природни лекови кои се корисни за здравјето на мозокот, на кардиоваскуларниот систем...
 • Органска сертифицирана храна од 100% алфа токоферол витамин Е во прав

  Органска сертифицирана храна од 100% алфа токоферол витамин Е во прав

  Опис на производот Витаминот Е се однесува на група од осум соединенија растворливи во масти кои вклучуваат и токофероли и токотриеноли.така што производите за додатоци во исхраната обично се во форма на витамин.γ-токоферолот е најчест во северноамериканската исхрана.γ-токоферол може да се најде во масло од пченка, масло од соја, маргарин и преливи.Алфа-токоферолот е антиоксиданс растворлив во липиди, биолошки најактивната форма на витамин Е, е втора најчеста форма на витамин Е. Оваа варијанта о...
 • Висококвалитетен хранлив додаток витамин Б7 во прав

  Висококвалитетен хранлив додаток витамин Б7 во прав

  Опис на производот Биотинот, познат и како витамин H и коензим R, е витамин растворлив во вода и исто така припаѓа на семејството на витамини Б, Б7.Тоа е неопходна супстанција за синтеза на витамин Ц и незаменлива супстанција за нормален метаболизам на масти и протеини.Биотинскиот прав е неопходна хранлива материја за одржување на природниот раст, развој и нормална човечка функција и здравје на човечкото тело.Поради неговите благотворни ефекти врз косата и кожата, биотинот често се нарекува ...
 • Трговија на големо со рефус чиста храна од 99% пиридоксин витамин Б6 во прав

  Трговија на големо со рефус чиста храна од 99% пиридоксин витамин Б6 во прав

  Опис на производот Витаминот Б6, витамин растворлив во вода, се наоѓа во три различни природни форми: пиридоксин, пиридоксамин и пиридоксал - од кои сите вообичаено се наоѓаат во храната.Оваа хранлива материја е од суштинско значење бидејќи му помага на телото да ја претвори храната во гликоза, која се користи за производство на енергија.Витаминот Б6 придонесува за нормално функционирање на нервниот систем, регулирање на хормоналната активност, формирање на црвени крвни зрнца и клетки на имунолошкиот систем.Витаминот Б6 е најмногу в...
 • Ниацинамид во прав од козметички степен на витамин Б3

  Ниацинамид во прав од козметички степен на витамин Б3

  Опис на производот Витаминот Б3, исто така наречен ниацин, е еден од витамините Б растворливи во вода.Терминот ниацин се однесува на никотинска киселина и никотинамид (исто така наречени ниацинамид).Оваа хранлива материја му помага на телото да ја претвори храната во гликоза, што се користи за производство на енергија Ниацин придонесува за нормална функција на нервниот систем и нормална психолошка функција.Ниацинот се користи за зајакнување на житото, вклучувајќи пченка и трици житарки за појадок и пченично брашно.Мултивитамини и витамински инфузии од Б-комплекс,...
 • Тиамин нитрат Витамин Б1 од типот на храна

  Тиамин нитрат Витамин Б1 од типот на храна

  Опис на производот Витаминот Б1 (ВБ1), познат и како тиамин, е првиот витамин растворлив во вода прочистен од луѓе.Се синтетизира од габи, микроорганизми и растенија, додека животните и луѓето можат да го добијат само со храна.Витаминот Б1 главно се наоѓа во лушпата и микробот на семињата, како што се оризовите трици и трици, а исто така и во квасецот.Тиаминот често се појавува во форма на неговиот хидрохлорид [3], молекуларната формула е C12H17ClN4OS · HCl, а молекуларната тежина е 337,29.Се нарекува и thi...
 • Витамин Б9 фолна киселина од храна

  Витамин Б9 фолна киселина од храна

  Опис на производот Витаминот Б9 (фолат) се наоѓа во широк спектар на храна, а најбогати извори се црниот дроб, темнозелениот лиснат зеленчук, гравот, пченични никулци и квасецот.Важно е да имаме доволен внес на витамин Б9 - во форма на фолна киселина и фолна киселина бидејќи помага во производството на нуклеински киселини (како ДНК), формирање на крвни зрнца во коскената срцевина за да се обезбеди брз раст на клетките во детството, адолесценцијата и бременоста и го контролира и нивото на крвта.Фолната киселина може да се додаде во различни намирници, сок...
 • Снабдување на храна од одделение витамин Б12 Метилкобаламин во прав

  Снабдување на храна од одделение витамин Б12 Метилкобаламин во прав

  Опис на производот Caigua или Cyclanthera pedata: е јужноамериканско растение кое потекнува од Перу и Боливија.Каигуа денес расте и во Централна Америка, но можно е да се најде и во Индија и Непал.Припаѓа на семејството на тиквички и дава плод, поточно зеленчук, кој изгледа како мала издолжена тиква, зелена по боја, со малку семки.Од ова овошје се добиваат некои природни лекови кои се корисни за здравјето на мозокот, на кардиоваскуларниот систем...
 • Витамин Б5 Калциум Пантотенат од храна

  Витамин Б5 Калциум Пантотенат од храна

  Опис на производот Витаминот Б5, наречен и пантотенска киселина, спаѓа во групата на витамини Б растворливи во вода.Соодветното снабдување со пантотенска киселина е важно бидејќи е инкорпорирано во коензимот А (CoA), клучен играч во сите аспекти на метаболизмот, како што се разградувањето на мастите, јаглехидратите и протеините за енергија.Недостатокот на витамин Б5 може да доведе до проблеми како депресија, замор и инфекции на горниот респираторен тракт.Сертификација на анализа Спецификатот за АНАЛИЗА...
 • Обезбедете додаток за нега на кожата во прав витамин А ретинол

  Обезбедете додаток за нега на кожата во прав витамин А ретинол

  Опис на производот Витаминот А е генерички термин за група соединенија растворливи во масти поврзани со ретинол.Каротеноидот „бета-каротен“ најефикасно се претвора во ретинол, што го прави важен облик на витамин А. за репродуктивно здравје.Спецификација Ставка Спецификација Метод на тестирање Изглед Жолта по...
 • Здравствен додаток Урсодеоксихолна киселина

  Здравствен додаток Урсодеоксихолна киселина

  Опис на производот Урсодеоксихолната киселина (урсодиол или UDCA) е главно активно соединение на жолчката мечка кое е широко користено во традиционалната кинеска медицина со цел да се промовира протокот на жолчката (холеретичен ефект).Тоа е секундарна жолчна киселина која произлегува од бактериски дејства во дебелото црево, и нормално е присутна како помал дел од вкупните жолчни киселини кај луѓето.Сепак, го менува составот на жолчните киселини, што резултира со намалување на концентрацијата на похидрофобните и...
123Следно >>> Страница 1/3